A/C Kliimatarvikud

Tänapäeva autodest enamus on varustatud kliimaseadmetega.
Antud valdkond areneb kiiresti, mistõttu on oluline olla kursis uusimate tehnoloogiatega
ja kasutada hoolduses ja remondis õigeid seadmeid ja materjale.

 

ERRECOM- Kliimatarvikute kataloog >>
ERRECOM- A/C õlide infoleht ja kataloog>>
EASY FLUSH A/C süsteemide loputusmasina kasutusjuhend>>


DPF filtri läbipesu ja loputuse õppevideo >>
EXTREME lekkepeataja õppevideo>>

 

LÜHIKOKKUVÕTE KOMPRESSORI ÕLIDEST!  kompressori õli  kliimasüsteemi hooldus


Kui kliimaseadmete kompressorid esmakordselt kasutusele võeti, kasutati kompressorites määrdeainena mineraalõli, kuna see oli odav ning sobis kokku R-12 külmutusainega. 

1993 võeti vastu seadus keelustada ülemaailmsel tR-12 tootmine, töötati välja uus külmutusaine R-134A. Kui autode uuendamine R-12elt R134A peale sai populaarseks, tekkis probleem, kuna R134A külmutusaine ei sobi kokku mineraalõliga.
U
uendatud külmutuseadmetes asendati mineraalõli Ester õliga (POE või Polyol Ester õli) . PAG õli ei saa kasutata R12 pealt uuendatud R134a süsteemides, kuna järelejäänud kloori molekulid R-12- st reageerivad PAG õli ja R134a-ga, tekitades happeid , mis hävitavad A/C süsteemi täielikult. 

Samal ajal tulid uued autod tehasest välja juba R134a külmutusainega ja kasutasid PAG õli (Polyalkylene Glycol).
Olenevalt autole paigaldatud kompressori tüübist kasutati erineva viskoossusega PAG õli , vasavalt 46, 100, 150 . Umbes viimased 10 aastat , mille jooksul kompressorid on muutunud väiksemaks, kasutab enamus neist (umbes 85%) juba PAG 46 õli. 
Nüüd kus on kasutusel hübriid ja el.autosid , millel elektrilised kompressorid, kasutatakse nendes elektrilistele kompressoritele mõeldud spetsiaalset Ester õli (tootekood SCE8) 
Üldiselt ei ole PAO 68 (Polyalphaolefin) õli soovitatav kasutada autode kliimaseadmetes, kuid BEHR_HELLA soovitab seda kasutada nende poolt toodetud kompressorites ning seetõttu on tekkinud väike turg antud õlile, mis on kasutusel BEHR HELLA kompressorites. 
Kõikidest õlidest kõige populaarsem on Ester õli koos U/V värviga , kuna see töötab kõigis kompressorites, mistõttu töökoda saab kasutada ühte õli, mitte kolme erinevat nagu on PAG õliga. Samas paljud kompressorite tootjad nõuavad vastava viskoossusega PAG õli kasutust oma kompressorites, et säiliks toote garantii. 
Millist õli siis kasutada ? Kas PAG,POE, PAO või ESTER õli ? 
Esmajärjekorras kasutage kompressori tootja poolt soovitatud õli. 
Enamlevinud uutes süsteemides kus kasutatakse külmainet R-134a sobib õli viskoossusega PAG46, POE sobib kasutamiseks üleminekul R-12 R 134a peale ja PAO on kasutusel põhiliselt Behr-Hella kompressorites . 
Kõige mugavam ja kindlam on kasutada ESTER õli , millele on lisatud UV ainet . 


AC süsteemi tooted ja tarvikud >>
 

VULKAN AC süsteemi parandus liitmikud


VULKAN online kataloog >>
Toru- ja voolikuliitmikud >>